Jerkbait 100SP CCC3158 Ghost Gill

Neohodnoceno
Značka: DUO
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: DJBS-056612
459 Kč 459 Kč / 1 ks
Jerkbait 100SP CCC3158 Ghost Gill
Neohodnoceno
Značka: DUO

Jerkbait 100SP - twitchovací wobler, který mění pravidla hry

Jerkbait 100SP patří od počátku k nejoblíbenějším woblerům DUO. Zamilovali si ho především rybáři, kteří se zaměřují na štiky. Důvod je jednoduchý - prostě funguje lépe a přináší více záběrů.

Pokud se na Jerkbait podíváte trochu detailněji zjistíte co ho odlišuje od stovek jiných woblerů typu minnow (doutníkový tvar). Tělo wobleru je užší s vyššími boky. Jerkbait má tak menší odpor, snáze se vodí a vysoké boky vysílají více odlesků. Těžiště wobleru je velmi nízko a více dopředu. Jerkbat tak má maximální stabilitu (nemotá se) ani při velmi agresivním twitchování (vedení přískoky).

Tvar lopatky je upraven tak, aby po přískoku wobler okamžitě zastavil. To přináší rybáři neustálý kontakt s woblerem a možnost využít celou délku náhozu k ideálnímu vedení bez ztráty jediného metru! Skládačku pak doplňují skvělé barevné kombinace a především maximálně ostré trojháčky!

Ideální je vést jerkbait 100SP agresivním twitchováním (přískoky) s občasnou pauzou nebo krátkým kontinuálním tažením - to se osvědčilo především při lovu štik a okounů. Candátům naopak více vyhovuje pomalejší kontinuálnější tažení s občasnou pauzou - skvělé především při večerním lovu v mělčinách!

 

 

DUO překonalo rybářovo přání, pokud jde o rafinovaný lov jerkbaitem. Jerkbait 100SP používá rafinovaný a aktualizovaný systém pevného předřadníku, který dává nástrahě nižší těžiště. Jeho balastní systém také zajišťuje stabilní pohyb ve vodě a je citlivý na různé aporty.

Woblerů typu minnow (doutníkového tvaru) je na trhu nepřeberné množství. Pokud se však zaměříme na kvalitu a design najednou je výběr omezený pouze na několik kusů. To byl také důvod, proč na ně mnoho rybářů zanevřelo, přestože historicky patří jerkbait mezi vůbec nejúspěšnější tvar wobleru! Proto jsou v naší nabídce hned tří typy. Nejmenší Jerkbait 85SP je ideální pro menší/střední řeky a letní chytání. Největší velikost Jerkbait 120SP Pike Limited je upravený speciál (především barvy a háčky) na velké štiky, který se ovšem líbí i jiným dravcům. A na zlatou střední velikost 100SP se právě díváte.

Proč jsou Jerkbaity tak dobré?

 

Jak poznáte dobrý jerkbait? Spousta rybářů se zaměřuje při výběru pouze na barvu wobleru. Ano, realistické barvy vypadají hezky, ale je to stále chod wobleru, který je zásadní pro jeho úspěšnost! Jerkbaity jsou primárně určeny k aktivnímu vedení různými technikami twitchování (pocukávání).  Díky tomu jsou tak úspěšné. Často dokáží k záběru vyprovokovat i neaktivní dravce.

Jekrbait 100SP se velmi snadno vodí různými technikami. Wobler při správném vedení dokáže vybočit až o 90°. To zajišťuje stálý kontakt s nástrahou a tím i okamžitou reakci na případný záběr.  Wobler také dokáže prakticky na místě zastavit a díky svému suspendingovému (vznášivému) provedení zůstane stát v požadované hloubce. To je často klíčová vlastnost při lovu velkých okounů a štik. Díky propracované hydrodynamice wobler klade během přitahování minimální odpor, což šetří Vaše ruce a umožňuje dlouhé hodiny vláčení s minimální námahou. Samozřejmostí u značky DUO jsou kvalitní, maximálně ostré a pevné trojháčky. 

 

Detaily technického řešení:

  • Ploché boky – Jerkbaity duo mají super ploché boky, které vytváří silné vizuální odlesky, silné vibrace a současně dodávají wobleru přirozený pohyb. Díky tomu láká dravce i z velkých vzdáleností nebo při lovu v kalné vodě.
  •  Chování wobleru –  Zdokonalený systém pevného závaží byl vytvořen tak, aby zajistil rychlý a agresivní pohyb wobleru. Jerkbait začne pracovat ihned po dopadu na hladinu a při rychlém i pomalém vedení. Naprosto stěžejní předností wobleru je pohyb do stran (side to side). To je základní předpoklad skvělých výsledků každého jerkbaitu. Právě tento pohyb činí tento wobler tak úspěšným.
  • Zvukový efekt – Ve třech částech wobleru jsou umístěny tři samostatné ocelové kuličky. Ty vytváří silný a vysoký zvukový signál, navíc zesílený upravenou konstrukcí těla. Zvukové signály wobleru mají velký význam především při lovu v přikalených vodách nebo k přilákání dravců z větší vzdálenosti.

Jak Realis Jerkbait 100SP vodit:

Agresivní vedení – nejvíce se nám osvědčilo na začátku sezony, až do cca října. Vedení spočívá v sérii 3-5 kratších agresivních twitchů a poté střídavě pauze 2-3 sekundy, případně krátké kontinuální přitahování střední rychlostí. Občas je klíčové prodloužit pauzu klidně až na 4-5 sekund! To nám často přinášelo záběry především od okounů, kteří woblery dosud pouze sledovali.

Vedení dlouhými přískoky – tato technika obvykle začíná být účinná od září, až prakticky do konce sezóny, kdy se s ochlazující vodou pouze zkracuje délka přískoků (twitchů). Technika spočívá v sérii dlouhý a středně až pomalu rychlých přískocích o délce cca 40-90cm. Tento chod je dobré rozbít občasnou pauzou nebo ne chvilkovým stálým přitahováním.

Umírající rybka – techniku používáme především v pozdních částech roku, kdy dravci již vlivem chladné vody neútočí tak agresivně. Wobler vedeme pomalu kontinuálně a rozbíjíme chod 2-3 krátkými pocuknutími následované pauzou. Občas stačí jen krátká pauza. Tato technika dokáže být neuvěřitelně efektivní na často prochytávaných revírech, kde dravci dobře znají gumové nástrahy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jerkbait 100SP
Délka: 100 mm
Hmotnost: 14,5 g
Potápivost: Vznášivý (suspending)
Ponor: 0,8 - 1,5 m
Velikost háčku: #5
Typ nástrahy: Wobler
Cílová ryba: bolen, Candát, Štika

How to use Jerkbait 100SP

Jerkbait 100SP

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Headbanger Cranky Shad Natural Shad
439 Kč
Kód: HCSL-028468